Abracon LLC AOCJY1A-100.000MHZ
Part No.:
AOCJY1A-100.000MHZ
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ CMOS
Shipping
AOCJY1A-100.000MHZ Information
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.334" (8.48mm)