Abracon LLC AOCJY-16.384MHZ
Part No.:
AOCJY-16.384MHZ
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 16.3840MHZ CMOS
Shipping
AOCJY-16.384MHZ Information
Series:
AOCJY
Package/Case:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Frequency:
16.384 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)