Abracon LLC AOCJY1-40.000MHZ
Part No.:
AOCJY1-40.000MHZ
Description:
XTAL OSC VCOCXO 40.0000MHZ CMOS
Shipping
AOCJY1-40.000MHZ Information
Frequency:
40 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.334" (8.48mm)