Abracon LLC AOCJY-100.000MHZ-SW
Part No.:
AOCJY-100.000MHZ-SW
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Description:
XTAL OSC VCOCXO 100.0000MHZ SNWV
Shipping
AOCJY-100.000MHZ-SW Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AOCJY
Package/Case:
6-SMD, No Lead, 5 Leads
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCOCXO
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
Sine Wave
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppb
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
0°C ~ 50°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
1.000" L x 0.866" W (25.40mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):
0.500" (12.70mm)