AN_W_CA_5020_M01.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AN_W_CA_5020_M01 |
| Manufacturer | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type | Chip |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 2dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi |
The following parts include "AN_W_CA_5020_M01" in Silicon Labs AN_W_CA_5020_M01.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.