AN_GSM_108.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AN_GSM_108 |
| Manufacturer | Maswell Communication Tech. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.6GHz |
| Frequency Range | 698MHz ~ 960MHz, 1.572GHz ~ 1.578GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.4835GHz |
| Antenna Type | Flat Bar |
| Number of Bands | 2 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 2.5dBi |
| Power - Max | - |
| Features | Cable - 5m |
| Termination | SMA Male |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Adhesive |
| Height (Max) | 0.339" (8.60mm) |
| Applications | GSM |
The following parts include "AN_GSM_108" in Silicon Labs AN_GSM_108.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.