AN_GPS_GSM_062.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AN_GPS_GSM_062 |
| Manufacturer | Maswell Communication Tech. |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Cellular, Navigation |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 830MHz, 1.575GHz, 1.94GHz |
| Frequency Range | 700MHz ~ 960MHz, 1.574GHz ~ 1.576GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz |
| Antenna Type | Dome |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 1.5, 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 2dBi, 2dBic |
| Power - Max | - |
| Features | Cable - 5m, LNA |
| Termination | SMA Male (2) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Height (Max) | 1.890" (48.00mm) |
| Applications | 4G, GPS, GSM, LTE |
The following parts include "AN_GPS_GSM_062" in Silicon Labs AN_GPS_GSM_062.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.