AN110206-01S.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AN110206-01S |
| Manufacturer | Sevskiy GmbH |
| Series | AN110206 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Cellular/LTE |
| Frequency Group | UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz), UHF (3GHz ~ 4GHz), SHF (f > 4GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 829MHz, 2.205GHz, 4.65GHz |
| Frequency Range | 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 6GHz |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 1.93, 1.93, 2.62 |
| Return Loss | -10dB, -10dB, -7dB |
| Gain | -0.3dBi, 0.8dBi, 2.2dBi |
| Power - Max | 10 W |
| Features | - |
| Termination | Solder |
| Ingress Protection | - |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Solder |
| Height (Max) | 0.063" (1.60mm) |
| Applications | 3G, 4G, 5G, Iot, ISM, LP-WAN, RFID, Smart Meters |
The following parts include "AN110206-01S" in Silicon Labs AN110206-01S.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.