EPCOS - TDK Electronics ADL32VHC-150M
Part No.:
ADL32VHC-150M
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Description:
POC INDUCTOR, 15 UH, EIA 1210
Shipping
ADL32VHC-150M Information
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Series:
ADL32VHC
Package/Case:
Horizontal, 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
630mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
90MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.098" (2.50mm)