Pulse Electronics ADHE00252012R47MQ1
Part No.:
ADHE00252012R47MQ1
Shipping
ADHE00252012R47MQ1 Information
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)