Comchip Technology ACZRW5250B-HF
Part No.:
ACZRW5250B-HF
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 20V 350MW SOD123
Shipping
ACZRW5250B-HF Information
Package/Case:
SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
350 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)