Comchip Technology ACZRV5250B-HF
Part No.:
ACZRV5250B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Shipping
ACZRV5250B-HF Information
Manufacturer:
Comchip Technology
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
20 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)