YAGEO AC0402KRX7R7BB221
Part No.:
AC0402KRX7R7BB221
Description:
CAP CER 220PF 16V X7R 0402
Shipping
AC0402KRX7R7BB221 Information
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)