YAGEO AC0201KRX5R6BB223
Part No.:
AC0201KRX5R6BB223
Description:
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201
Shipping
AC0201KRX5R6BB223 Information
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)