Abracon LLC ABM3C-25.000MHZ-E4Y-T
Part No.:
ABM3C-25.000MHZ-E4Y-T
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
ABM3C-25.000MHZ-E4Y-T Information
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)