Abracon LLC ABM3C-10.000MHZ-B4Y-T
Part No.:
ABM3C-10.000MHZ-B4Y-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
ABM3C-10.000MHZ-B4Y-T Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM3C
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
10 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)