Abracon LLC ABM3B-25.000MHZ-B-2-X-T
Part No.:
ABM3B-25.000MHZ-B-2-X-T
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
ABM3B-25.000MHZ-B-2-X-T Information
Series:
ABM3B
Product Status:
Active
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.043" (1.10mm)