Abracon LLC ABM11W-24.0000MHZ-6-K1Z-T3
Part No.:
ABM11W-24.0000MHZ-6-K1Z-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD
Shipping
ABM11W-24.0000MHZ-6-K1Z-T3 Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM11W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)