Abracon LLC ABM10W-37.4000MHZ-6-K1Z-T3
Part No.:
ABM10W-37.4000MHZ-6-K1Z-T3
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ 6PF SMD
Shipping
ABM10W-37.4000MHZ-6-K1Z-T3 Information
Frequency:
37.4 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
6pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)