Abracon LLC ABM10AIG-24.576MHZ-4Z-T3
Part No.:
ABM10AIG-24.576MHZ-4Z-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Shipping
ABM10AIG-24.576MHZ-4Z-T3 Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM10AIG
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)