Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | A55136TBS |
| Manufacturer | Mobile Mark Antenna Solutions |
| Series | A |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | VHF, UHF, P25 |
| Frequency Group | VHF (f < 300MHz), UHF (300MHz ~ 1GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 155MHz, 450MHz, 829MHz |
| Frequency Range | 136MHz ~ 174MHz, 380MHz ~ 520MHz, 698MHz ~ 960MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 3 |
| VSWR | 2.25 |
| Return Loss | - |
| Gain | 3dBi, 5dBi, 5dBi |
| Power - Max | 200 W |
| Features | - |
| Termination | NMO |
| Ingress Protection | IP67 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height (Max) | 21.000" (533.40mm) |
| Applications | TETRA/P25, Heavy Duty, High Power |
The following parts include "A55136TBS" in Silicon Labs A55136TBS.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.