TXC CORPORATION 9B-24.576MEEJ-B
Part No.:
9B-24.576MEEJ-B
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 18PF TH
Shipping
9B-24.576MEEJ-B Information
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
9B
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
30 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.453" L x 0.197" W (11.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)