8N4S271LC-1080CDI.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 8N4S271LC-1080CDI |
| Manufacturer | IDT, Integrated Device Technology Inc |
| Series | 8N4S271 |
| Package/Case | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Base Resonator | Crystal |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 125 MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | LVDS |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Frequency Stability | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - |
| Current - Supply (Max) | 155mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 4-VDFN (3.2x2.5) |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.069" (1.75mm) |
The following parts include "8N4S271LC-1080CDI" in Silicon Labs 8N4S271LC-1080CDI.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.