E-T-A 8330-GN10-XDCS-2XAB009-10A
Part No.:
8330-GN10-XDCS-2XAB009-10A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR THRM
Shipping
8330-GN10-XDCS-2XAB009-10A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
8330
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V