Würth Elektronik 830003176B
Part No.:
830003176B
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
WE-XTAL QUARTZ CRYSTAL 18.4320 M
Shipping
830003176B Information
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
HC49/4H
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)