Würth Elektronik 830003063B
Part No.:
830003063B
Manufacturer:
Würth Elektronik
Category:
Crystals
Package:
HC-49/US
Description:
CRYSTAL 3.579545MHZ 20PF TH
Shipping
830003063B Information
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-XTAL
Package/Case:
HC-49/US
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
3.579545 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
300 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):
0.161" (4.10mm)