TXC CORPORATION 7W-16.384MBA-T
Part No.:
7W-16.384MBA-T
Description:
XTAL OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD
Shipping
7W-16.384MBA-T Information
Series:
7W
Frequency:
16.384 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)