TXC CORPORATION 7W-14.7456MBA-T
Part No.:
7W-14.7456MBA-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Shipping
7W-14.7456MBA-T Information
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
14.7456 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.056" (1.42mm)