TXC CORPORATION 7V-48.000MDDJ-T
Part No.:
7V-48.000MDDJ-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
7V-48.000MDDJ-T Information
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7V
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)