TXC CORPORATION 7M-27.000MAHV-T
Part No.:
7M-27.000MAHV-T
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
7M-27.000MAHV-T Information
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)