TXC CORPORATION 7M-20.000METI-T
Part No.:
7M-20.000METI-T
Description:
3.2X2.5 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Shipping
7M-20.000METI-T Information
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)