TXC CORPORATION 7M-20.000MEIV-T
Part No.:
7M-20.000MEIV-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
3.2X2.5 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Shipping
7M-20.000MEIV-T Information
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7M
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)