TXC CORPORATION 7CZ-32.768KCAT-T
Part No.:
7CZ-32.768KCAT-T
Description:
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Shipping
7CZ-32.768KCAT-T Information
Frequency:
32.768 kHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.055" (1.40mm)