TXC CORPORATION 7B27000030
Part No.:
7B27000030
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
7B27000030 Information
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)