TXC CORPORATION 7B24000065
Part No.:
7B24000065
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 18PF SMD
Shipping
7B24000065 Information
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Series:
7B
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)