TXC CORPORATION 7B16000202
Part No.:
7B16000202
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
Shipping
7B16000202 Information
Frequency:
16 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
16pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)