TXC CORPORATION 7B13500006
Part No.:
7B13500006
Description:
CRYSTAL 13.5672MHZ 7.5PF SMD
Shipping
7B13500006 Information
Frequency:
13.5672 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7.5pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.041" (1.05mm)