7760054122.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 7760054122 |
| Manufacturer | Weidmüller |
| Series | ACT20P |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Signal Conditioner |
| Input Type | Current |
| Input Range (Current, Voltage) | 4 ~ 20mA |
| Input Range (Additional) | - |
| Output Type | Current |
| Output Range | 4 ~ 20mA |
| Isolation | 300V (Working), 2000V (Test) |
| Features | - |
| Voltage - Supply | Loop Powered |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
The following parts include "7760054122" in Silicon Labs 7760054122.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.