Würth Elektronik 7443082015B
Part No.:
7443082015B
Shipping
7443082015B Information
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
70 A
Current - Saturation (Isat):
88.4A
DC Resistance (DCR):
0.114mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
52MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.425" L x 0.323" W (10.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.335" (8.50mm)