Renesas Electronics Corporation 70V7599S166BC8
Part No.:
70V7599S166BC8
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 256CABGA
Shipping
70V7599S166BC8 Information
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)