Renesas Electronics Corporation 70V7519S200BCG
Part No.:
70V7519S200BCG
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Memory
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
Shipping
70V7519S200BCG Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
256K x 36
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)