Renesas Electronics Corporation 70V7339S166BC
Part No.:
70V7339S166BC
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 256CABGA
Shipping
70V7339S166BC Information
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Tray
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)