Renesas Electronics Corporation 70V7339S133BF
Part No.:
70V7339S133BF
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Memory
Package:
208-LFBGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 208CABGA
Shipping
70V7339S133BF Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
208-LFBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
512K x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)