Renesas Electronics Corporation 70V7319S166BF8
Part No.:
70V7319S166BF8
Package:
208-LFBGA
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 208CABGA
Shipping
70V7319S166BF8 Information
Package/Case:
208-LFBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
256K x 18
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)