Renesas Electronics Corporation 70V3399S166BFG
Part No.:
70V3399S166BFG
Package:
208-LFBGA
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 208CABGA
Shipping
70V3399S166BFG Information
Package/Case:
208-LFBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)