Renesas Electronics Corporation 70V3319S166PRFG8
Part No.:
70V3319S166PRFG8
Package:
128-LQFP
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 128TQFP
Shipping
70V3319S166PRFG8 Information
Package/Case:
128-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
256K x 18
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
3.15V ~ 3.45V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)