Renesas Electronics Corporation 70T3799MS133BBG
Part No.:
70T3799MS133BBG
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Memory
Package:
324-BGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 324PBGA
Shipping
70T3799MS133BBG Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
324-BGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
128K x 72
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)