Renesas Electronics Corporation 70T3599S133BFGI
Part No.:
70T3599S133BFGI
Package:
208-LFBGA
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 133MHZ
Shipping
70T3599S133BFGI Information
Package/Case:
208-LFBGA
Packaging:
Tube
Memory Size:
4.5Mbit
Memory Organization:
128K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)