Renesas Electronics Corporation 70T3589S166BF
Part No.:
70T3589S166BF
Package:
208-LFBGA
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 208CABGA
Shipping
70T3589S166BF Information
Package/Case:
208-LFBGA
Packaging:
Tray
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
64K x 36
Clock Frequency:
166 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.6 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)