Renesas Electronics Corporation 70T3589S133BCI
Part No.:
70T3589S133BCI
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 256CABGA
Shipping
70T3589S133BCI Information
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Tray
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
64K x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.2 ns
Voltage - Supply:
2.4V ~ 2.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)